Jak przyciągnać fanów na facebooku?

Jak przyciągnać fanów na facebooku?

Nieważne jest czy dysponujesz ogromnym budżetem czy nie – jeżeli tylko masz do dyspozycji swój czas – przedstawione poniżej sposoby umożliwią zwiększyć ruch w Twoim serwisie oraz poprawić jego wyniki.

1. Zainstaluj jeden z dostępnych plug-inów na swojej stronie

Facebook udostępnia webmasterom ciekawe narzędzia zwane Social Plugins które pozwalają lepiej wypromować fanpage. Na szczególną uwagę zasługuje Tzw. Like box (zawiera informacje o liczbie fanów + miniaturki zdjęć (jako opcja), przycisk „lubię to”

2. Stwórz konkurs

Popularną metodą pozwalającą pozyskać dużą liczbę fanów – są konkursy których możliwość uczestniczenia jest uwarunkowana polubieniem fanpage’a. Pamiętaj, aby Facebook zaakceptował konkurs musi on posiadać regulamin zgodny z krajowym prawem.

3. Pielęgnuj fanów – odpisuj, zadawaj podchwytliwe pytania, dbaj o relacje

Nie pozostawiaj nigdy pytań bez odpowiedzi, bierz udział w interakcjach i pielęgnuj już zbudowane relacje pamiętając przy tym, że Social Media są kanałem gdzie powaga i „panowanie” nie jest musi być do końca akceptowane

4. Dbaj o publikowane regularne wartościowe treści

Najważniejszym według nas źródłem nowy fanów jest regularne dostarczanie użytecznej treści. Powinny być one przedstawione w atrakcyjny wizualnie sposób. Pisz myśląc pytaniami: jakimi treściami zainteresowani są Twoi użytkownicy? Kto jest Twoim targetem?

5. Umieść link do fanpage’a w stopcę mailowej

To przecież nic nie kosztuje, a jakaś część zainteresowanych osób na pewno z niego skorzysta.

6. Przywitaj gości unikalną Landing Tab (zwana zakładką docelową).

Spraw by pierwszym ekranem Twojego kanału była nie tablica a utworzony przez Ciebie Landing Tab. Powinna być atrakcyjna wizualnie i treściowo. Może też nakłaniać do polubienia strony.

7. Daj się poznać!

Wypowiadaj się na innych fanpage’ach – dotyczy to fanpage’ach konkurencji jak i innych branżowych stron. Twoje komentarze widzą inni i chętnie wejdą aby zobaczyć kto kryje się pod Twoim Nickiem i awatarem.

O reklamie płatnej na Facebooku napiszemy innym razem!

superuser